بازسازی ساختمان

قطعا شما هم دوست دارید که ساختمان خود را تغییر داده و به جای اینکه از ساختمانی به ساختمان دیگر نقل مکان کنید به دنبال راه دیگری هستید تا به قول معروف دستی بر سر و روی ساختمان قدیمی خود بکشید که به آن بازسازی ساختمان می گویند.خب به نظر شما چه کار میتوانید انجام دهید که ساختمان قدیمی که در آن زندگی میکنید یا کار میکنید به بهترین شکلی که شما دوست دارید تغییر شکل پیدا کند و آن چیزی شود که شما دوست دارید.

مراحل نوسازی ساختمان

آّیا شما هم به فکر بازسازی ساختمان‌تان هستید؟ آیا موقعیت مکانی آپارتمان خود را دوست دارید و به جای تغییر دادن موقعیت خود به دنبال تغییر فضای داخلی منزلتان هستید؟ در بسیاری از موارد به دلیل موقعیت جغرافیایی خوب و یا نزدیکی محل زندگی به محل کار و مدرسه بچه‌‌ها ما حاضر به جابه جایی نیستیم؛ در عوض به دنبال بهترین راه برای بازسازی ساختمان خود می‌گردیم تا اصطلاحا دستی به سر و روی محل زندگی خود بکشیم.برای بازسازی ساختمان خود بهتر است با ما همراه باشید تا به شما بگویم چطور صفر تا صد کار خود را به بهترین شکل می توانید انجام دهید.

بازسازی ساختمان عملیات ترمیم و مرمت است که به منظور افزایش عمر یک بنا انجام می‌شود. بازسازی خانه و محل کار جنبه‌های مختلفی دارد و برای شروع، بررسی‌های کامل توسط متخصصان مربوطه انجام می‌شود. مشکلات ساختاری ناشی از فرسودگی و گذر زمان بایستی برطرف شوند. بازسازی ساختمان به منظور ایجاد تغییر هر چیزی در یک بنا انجام می‌شود که احتیاج به تعمیر دارد.

بازسازی ممکن است جزئی یا کلی باشد. جزئی به این معنی که بازسازی را فقط برای قسمت خاصی از منزل یا محیط کار، مانند آشپزخانه، سرویس بهداشتی، حمام و … به کار ببرید. اما همیشه بازسازی ساختمان جهت ترمیم انجام نمی‌شود. گاهی بازسازی را برای زیباتر شدن فضا نیز استفاده می‌کنند. اخیرا بازسازی مطب و کلینیک و همینطور داروخانه نیز بسیار انجام می‌شود. از آنجایی که حجم مراجعه‌کنندگان آنها در طول سال بسیار بیشتر از گذشته است، بازسازی این مکان‌ها بسیار اهمیت دارد.

دلایل بازسازی و مقاوم سازی ساختمان

 • تغییرات در فضای داخلی و چیدمان فضاها شامل تغییرات در آشپزخانه و کابینت و یا کاشی و سرامیک  و تغییر محل اتاق، سرویس و پذیرایی
 • زیبایی ساختمان با به روز کردن المانهای آن
 • خرابی هایی حاصل شده در ساختمان و انجام اقدامات به موقع  به منظور ایجاد قابلیت بهره برداری مناسب( شامل فرسودگی لوله های آب و فاضلاب، موتورخانه ، عایق بندی پشت بام و..)
 • مقاوم سازی ساختمان و اجزای آن در برابر زلزله

عملیات‌های مرتبط با بازسازی ساختمان

اولین آنها طراحی و برنامه ریزی است. قبل از شروع بازسازی آپارتمان باید یک نقشه بازسازی تهیه کنید. این نقشه شامل تغییرات جدید هم می شود. عملیات بازسازی نباید هیچ سازه‌ای را به خطر بیاندازد، به ویژه در خانه های قدیمی که اغلب دیوارها باربر هستند. این دیوارها باید دست نخورده بمانند.

بعد از آن تخریب و از بین بردن بخش‌هایی از خانه برای ایجاد فضاهای جدید را شروع کنید. بخش‌های حساس آپارتمان مانند سیم‌های برق و لوله کشی در هنگام تخریب دیوارها باید به شکل مهندسی و ایمن از کار جمع شوند.

نصب پنجره جدید تقریبا همیشه در یک پروژه بازسازی آپارتمان اهمیت بالایی دارد. رنگ آمیزی دیوارهای داخلی و یا استفاده از کاغذ دیواری می‌تواند بر اساس سلیقه شما انجام شود. کف‌پوش می‌تواند از جنس لمینت، پارکت یا سرامیک باشد. انتخاب نوع کف‌پوش به دکوراسیون منزل و ظاهر آپارتمان شما بستگی دارد.

قبل از شروع عملیات بازسازی آپارتمان، در صورت عدم تعویض شیرآلات، لوله کشی ها و برق کشی خانه از سالم بودن آنها اطمینان حاصل کنید. بهتر است در صورت بازسازی آپارتمان به صورت ریشه ای، ساکنان خانه را به محل دیگری انتقال دهید و در صورت نیاز ساختمان را تخلیه کرده و لوازم منزل را به صورت بسته بندی شده در یکی از اتاق ها قرار دهید.

در تهیه مصالح مورد نیاز قبل از شروع بازسازی آپارتمان دقت لازم را داشته باشید و تا جایی که بودجه تان اجازه می دهد مواد با کیفیت و به روز خریداری کند. بهتر است قبل از شروع عملیات، مطالعات و آگاهی های خود را در این زمینه افزایش دهید. به کارگیری نیروهای متخصص و با تجربه می تواند کمک بزرگی در انجام عملیات بازسازی آپارتمان باشد.

مراحل اجرایی نوسازی ساختمان

مرحله ی آغازین در نوسازی ساختمان، مشاوره است. برخورداری از صحبت ها و مشورت با افراد متخصص در این زمینه کمک موثری بر شناخت دقیق تر از شیوه ی اجرای بازسازی ساختمان دارد. این موضوع موجب تصمیم گیری بهتر می شود و طرح ریزی مناسب تری بدست می آید.

تخریب در بازسازی ساختمان

پس از تعیین روند کلی پروژه و انجام تصمیم گیری نهایی، ضروری است که اطلاعاتی در زمینه ی قسمت هایی که نیاز به تخریب دارند کسب کنیم. حذف و تخریب بخش هایی که بایستی در آن طراحی جدید انجام شود در این مرحله اتفاق می افتد که نیازمند رعایت دقیق اصول و مقررات امنیتی می باشد.

ساخت در بازسازی ساختمان

پس از حذف بخش های اضافه، ضروری است که مطابق با موارد مشخص شده، طراحی بخش های جدید انجام شده و عملیات مورد نظر اجرایی شود. اهمیت حضور فرد متخصص و استفاده از متریال با کیفیت در این مرحله مشخص می شود.

پاکسازی در بازسازی ساختمان

در مرحله ی آخر، پس از پایان کار اجرایی ساختمان، ضروری است که هر نوع متریال و مصالح اضافه از محیط پاکسازی شوند.

با بازسازی آپارتمان در تهران و شهرستان ها با مراجعه به گروه مهندسین رینولب، با اطمینان خاطر از زندگی در محیطی جدید و استحکام و پایداری آپارتمان یا خانه خود لذت ببرید.

بازسازی دکوراسیون داخلی

برای بازسازی دکوراسیون داخلی چند شاخص اصلی وجود دارد که تغییر در آن ها باعث ایجاد یک تغییر اساسی در خانه می شود. مراحل بازسازی دکوراسیون داخلی به شرح زیر انجام می شود.

تصمیم گیری در اجرا و نوع پوشش دیوار

این مرحله بحث طراحی دکوراسیون داخلی است. در این قسمت شما انتخاب های زیادی را برای پوشش دیوارهای خود دارید. از این موارد می توان به پنل های دکوراتیو سه بعدی، سنگ دکوراتیو، شیشه تزیینی، تایل آلومینیومی و کاغذ دیواری است. گزینه های بیشمار دیگری در این زمینه وجود دارد که می توانید در نظر بگیرید. شما باید با توجه به شناخت از منزلتان و سلیقه شخصی خود انتخاب پوشش دیوار خود را داشته باشید.

بهتر است که در زمینه انتخاب نوع پوشش دیوار منزلتان با مشاوران و کارشناسان حرفه ای در این زمینه در ارتباط باشید و مشورت بگیرید تا بهترین انتخاب برایتان طراحی و اجرا شود.

با دیدن نمونه کارهای اجرایی در این زمینه که با دقت و بررسی اصول معماری داخلی صورت گرفته است، می توانید گزینه های خوبی را برای خانه خود بیابید.

رنگ آمیزی دیوارها و سقف ها در بازسازی دکوراسیون داخلی

در این قسمت از بازسازی شما تصمیم می گیرید که کدام نوع طراحی و نقاشی مطلبق سلیقه و نظرتان است. البته که طراحان دک.راسیون داخلی باید با توجه به هماهنگی و اصول معماری داخلی شما را در مشاوره این انتخاب همراه کنند.

رنگ هایی مثل قرمز، سبز، آبی و دیگر رنگ ها در طراحی داخلی و رنگ دیوارها مورد استفاده قرار می گیرد ولی در نهایت کاملا سلیقه ای شخصی است و به انتخاب شما مربوط است. ولی انتخاب رنگ اصولی بسیار با اهمیت است.

انتخاب رنگ درست و اصولی در منزل بر همه موارد دکوری و طراحی خانه اثر دارد. شما باید درباره رنگ ها شناخت کافی را داشته باشید تا هماهنگی لازم در رنگ ها در منزل بین اشیاء و موارد طراحی دیگر ایجاد شود.

انتخاب آگاهانه رنگ ها

در بازسازی دکوراسیون داخلی برای انتخاب رنگ  باید اهمیت داده شود. حتی اگر دیوار بسیار کوچک باشد، شما باید هدف و خواسته تان را درباره آن دیوار اجرا کنید.

بازسازی آشپزخانه

با توجه به آگاهی و شناخت شما از رنگ ها و هماهنگی بین آن ها باید رنگ انتخابی تان هماهنگ با اساس درشت و دکوراتیو خانه باشد. مثل تابلوها و یا آثار هنری که در خانه قرار دارد.

توجه به نور خانه

در انتخاب رنگ دیوارها و سقف بهتر است که به نور خانه هم توجه شود. اگر خانه دارای نور طبیعی است، رنگ گرم انتخاب خوبی است و اگر نور خانه نا مطلوب است، بهتر است که از رنگ های روشن استفاده کنید تا فضای شاد و دل باز را ایجاد کند.

نوسازی کف در بازسازی دکوراسیون داخلی

پس از انتخاب مراحل نام برده به گونه ای اصولی و درست، نوبت به کف خانه می رسد. باید بدانید که هر نوع کف، مشتری خاص خود را دارد. مشاوران در این امر بهترین انتخاب را برای شما آسان می کنند.

پس از انتخاب نوع کف و کفپوش در منزل، نحوه اجرا و نصب آن هم بسیار اهمیت دارد. یک اجرای اصولی و درست در کف در زیبایی و مطلوبیت فضای خانه بسیار با اهمیت است.

بازسازی آشپزخانه

در بازسازی دکوراسیون داخلی آشپزخانه و بازسازی آن بسیار مهم است. از نظر معماران آشپزخانه قلب خانه است. آشپزخانه در زیبایی دکوراسیون نقش مهمی دارد. مخصوصا این که بسیاری از آشپزخانه ها امروزه به صورت اپن هستند. برای بازسازی آشپزخانه می توان همه وسایل از جمله کابینت، اسباب و وسایل را به طور کلی تعویض کرد و بسیار پر هزینه خواهد بود. ولی روش های دیگری هم وجود دارد که نیازی به آن همه هزینه ندارد و تغییر زیبایی را در دکوراسیون منزل شما به وجود خواهد آورد.

نکات مورد توجه در بازسازی آشپزخانه
 • نوسازی درب کابینت ها
 • استفاده از وسایل جدید

هزینه نوسازی ساختمان

هزینه نوسازی ساختمان به عوامل زیادی از جمله میزان تغییرات، نوع تغییرات، دستمزد پیمانکار و نیرو‌های خدماتی، هزینه مصالح، هزینه دریافت مجوز‌ها و … بستگی دارد.

اگر بازسازی ساختمان خود را به پیمانکار و یا شرکت‌هایی که عملیات‌های بازسازی و نوسازی ساختمان‌ها را انجام می‌دهند بسپارید، در ابتدای کار، یک برآورد کلی از هزینه‌ها به شما ارائه خواهد شد. هرچند که با شرایط کنونی جامعه و تغییرات هرروز هزینه‌ها، نمی‌توان اعتماد چندانی به هزینه‌های برآورد شده کرد.

با تمام این‌ها باید بپذیرید که ساختمان‌ها هرقدر هم زیبا به نظر آیند، پس از مدتی نیاز به تعمیر پیدا می‌کنند. پی در نتیجه بهترین راه در شرایط کنونی و با توجه به قیمت‌های نجومی خانه‌ها برای خرید، بهترین کار بازسازی و یا نوسازی خانه‌های قدیمی است. دقت داشته باشید که عملیات بازسازی ساختمان خود را به متخصص‌ترین افراد در این زمینه بسپارید تا بهترین نتیجه را از آن بگیرید.

عوامل موثر بر هزینه بازسازی ساختمان

عوامل بسیاری در هزینه بازسازی ساختمان جدید تأثیر دارند:

 • اندازه خانه ای که می خواهید بسازید
 • مکانی که در حال ساخت خانه در آن هستید
 • نحوه دسترسی به سایت ساختمان
 • متریالی که برای بازسازی آپارتمان استفاده می شود
 • ویژگی های خانه
 • طراحی و اجرای سایت
 • تخصص پیمانکار

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *